Kétnyelvűségünk nevelési elve, koncepciója, hogy a gyerekek természetes feltételek között, játékos módon – mozgás, játék, aktív tevékenység, drámajáték során – sajátítsák el a magyar és angol nyelvet. Így megtanulják szituációkban, természetes közegben használni, és bátran merik is alkalmazni.
Mivel kommunikációs helyzetben, és nem tanítási helyzetben találkozik a gyermek az angol nyelvvel, ez az anyanyelvi környezetet szimulálja. Egyre több szülő választja ezt az formát, mert egyre többen ismerik fel, hogy milyen jelentősége és előnyei vannak, ha már gyermekük 1 éves kortól elkezd valamilyen idegen nyelvet tanulni.
Nagy hangsúlyt fektetünk a gyermek szókincsének folyamatos bővítésére: eleinte ez csak az értés szintjére korlátozódik, később fogja csak szavakkal kifejezni magát.
Nevelésünk kommunikáció központú: kezdetben a mindennapi élethelyzetek szavait, utasításait alkalmazzuk, a magyar programmal párhuzamosan folyó angol nyelvi nevelés mellett.
Az Angol Mesekertbe különböző országokból érkező, különböző nyelveken beszélő gyermekek is járnak ezzel lehetőséget biztosítva arra, hogy megtanulják hogyan fogadják el mások kultúráját, hogyan viszonyuljanak az egyes nemzeti sajátosságokhoz.
Nevelési programunk figyelembe veszi, és tiszteletben tartja mind a magyar, mind pedig az angolszász közösség kultúráját, ünnepeit.